*** سوالات متداول ***

1- رشته مورد تقاضا در دفترچه موجود است، اما در مرحله 3 ثبت نام، نمیتوانم آن را انتخاب کنم.
شما باید "مدرک تحصیلی جهت اعمال در آزمون" بند 1 مرحله دوم ثبت نام (اطلاعات تحصیلی) را مدرک مرتبطی انتخاب کنید که از تاریخ فارغ التحصیلی آن تا تاریخ 95/3/21 به مدت 5 سال تمام گذشته باشد و اطلاعات مربوط به آن مدرک را ارسال و تکمیل نمایید. (همچنین باید در درج تاریخ مدرک مورد نظر دقت لازم را به عمل آورید)

به عنوان مثال اگر تاریخ فراغت از تحصیل شما در دوره کارشناسی ارشد 93/04/31 می‌باشد و لیسانس خود را در تاریخ 90/03/01 دریافت نموده‌اید، الزاما باید گزینه کارشناسی را انتخاب نموده و اطلاعات مربوط به "کارشناسی" را تکمیل نمایید (البته درج اطلاعات مربط به مدارک دیگر نیز بلامانع است).

بدیهی است در صورت انتخاب نادرست این گزینه قادر به انتخاب رشته مورد نظر نخواهید بود زیرا فاصله فراغت از تحصیل شما تا پایان مهلت ثبت نام کمتر از 5 سال است.

2- در هنگام درج تاریخ با پیغام خطا مواجه می‌شوم.
برای درج تاریخ های موجود در تمامی مراحل سامانه ثبت نام باید از تقویم موجود در سیستم استفاده نمایید.

3- تمامی مدارک را بارگذاری کرده ام ، اما در صفحه آخر ثبت نام گواهی سابقه کار را نمیتوانم مشاهده کنم.
در صورتیکه با انتخاب گزینه "دریافت فایل گواهی سابقه کار" بتوانید فایل ارسالی خود را دانلود کنید، به این معنی است که فایل مورد نظر برای سایت ارسال شده است و لزومی به نمایش آن فایل در صفحه آخر نمی‌باشد.

4- با زدن کلید "پرینت" در مرحله آخر نمی‌توانم از صفحه پرینت بگیرم.
در صورتیکه با انتخاب گزینه "پرینت" در آخرین مرحله ثبت نام نتوانستید از صفحه پرینت بگیرید، میتوانید با استفاده از کلید میانبر Ctrl + P از صفحه پرینت بگیرید. اگر با این روش هم موفق به پرینت نشدید، می‌توانید از صفحه مرحله آخر عکس گرفته و از آن پرینت تهیه نمایید.

5- فرم صفحه 10 دفترچه را نمیتوانم مشاهده کنم.
اطلاعات موجود در فرم صفحه 10دفترچه ، همان اطلاعات موجود در مراحل ثبت نام می‌باشد. تکمیل تمامی مراحل ثبت نام به منزله تکمیل فرم 10 دفترچه می‌باشد. ( تا زمان اعلام نتیجه آزمون مرحله اول و دعوت شما به مصاحبه علمی وفنی نیازی به پرینت و ارسال فرم صفحه 10 دفترچه نمی‌‌باشد)

6- گزینه "استان مورد تقاضا " را در سیستم نمی‌یابم.
اولین گزینه در مرحله اول ثبت نام (اطلاعات فردی) ، "کانون کارشناسان استان" می‌باشد، که شما در این گزینه، باید استانی را که متقاضی شرکت در آن هستید را انتخاب نمایید.

7- زمان و مکان برگزاری آزمون را نمیدانم.
زمان برگزاری آزمون در فصل پاییز می‌باشد و مکان برگزاری آن نیز باتوجه به تعداد متقاضیان هر رشته در هر استان، تعیین می‌شود که متعاقبا اعلام خواهد شد.

8- کارت ورود به جلسه آزمون را چه زمانی دریافت کنم؟
اطلاعیه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون به موقع در سایت منتشر خواهد شد و در دسترس شما قرار خواهد گرفت.